Yapı Kimyasalları

Yapı Kimyasalları

Yapı kimyasalları; inşaat ve bina yapımında kullanılan yardımcı malzemeler. ESkiden kullanılan geleneksel yapıştırıcıların ve güçlendirme ürünlerinin yerine yüksek teknoloji ile üretilir. Zemin kaplama, fayans ve seramik gibi yapıştırma işlemlerinde kullanılırlar. Ürünler çevre dostu olma özelliğini taşımaktadır.

 

Yapı kimyasalları şu şekilde gruplandırılır :

·         Tamir harçları,

·         Yapısal güçlendirme ürünleri,

·         Su ve ısı yalıtım ürünleri,

·         Endüstriyel zemin ürünleri,

·         Yapıştırma ve derz ürünleri,

·         Beton katkıları

Yukarıda saydığımız gruplar da kendi aralarında ayrışmaktadır. Bu ayrışmaları da düşündüğümüz zaman yapı kimyasallarının ne kadar geniş bir alan olduğunu görebiliriz.

 

Örnek olarak Tamir harçları aşağıdaki şekilde ayrıştırılabilir. Bu ayrıştırma ile tek bir kategorinin kaç parçaya ayrıldığını görebiliriz. Tamir harçları;

1.      İnce tamir harcı,

2.      Kalın tamir harcı,

3.      Hidrolik kiraç harcı,

4.      Rötresiz tamir harcı,

5.      Hidrolik kireç sıva,

6.      Hidrolik kireç enjeksiyon harcını içermektedir.

 

Yapı kimyasallarının bir diğer önemli kullanım alanı ise ısı ve su yalıtımıdır. Isı ve su yalıtımında tamamlayıcı malzeme olarak kullanılan yapı kimyasalları aşağıdaki gibi gruplandırılabilir.

1.      Dekoratif sıva,

2.      Mantolama sıvası,

3.      Su izolasyon malzemesi,

4.      Mantolama yapıştırıcı,

5.      Kristalize su izolasyon

 

Yapı kimyasallarının türleri nelerdir?

 

Su ve Isı Yalıtımı, Derz dolgusu, Mantolama Yapıştırıcısı, Su izolasyon malzemesi Endüstriyel Zemin ürünleri gibi geniş bir alanda gruplar ayrılan yapı kimyasalları aslında inşaat malzemeleri arasında yer alan en önemli yardımcı malzemelerdir.

 

 Kullanılan malzemelere göre ayırabileceğimiz yapı kimyasallarını aşağıdaki şekilde ayırmamız mümkündür. Bu ayrışma yapı kimyasallarının üretiminde kullanılan malzemelere göre yapılmaktadır.

a) akrilik polimerler
b)epoxy polimerler
c)amin polymerler
d)polieter
e)polyester
f)poliol
g)üre formaldehit
h)polisülsitler
ı)akrilatlar

Şirketimiz yapı kimyasallarında dünya markaları olan BaumitStrata Yapı Kimyasalları ve Henkel gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerinin toptan ve perakende satışını gerçekleştirmektedir. Merkezimizden toptan olarak tır bazında satışı yapılan yapı kimyasalları bayilerimiz aracılığı ile perakende olarak da satılmaktadır. Her türlü ihtiyacınız için 444 9 687 numarasından bize ulaşabilir ve size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

 

 

Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Nur Yapı Grup444 9 687
Nur Yapı Grup