2016 Yılı Barselona Gezisi

2016 Yılı Barselona Gezisi

MÜŞTERİLERİMİZİ BARCELONA’DA AĞIRLADIK

Bağlantı kampanyamıza katılan 45 kişilik müşteri grubumuzu 26-29 Şubat 2016 tarihlerinde İspanya’nın fantastik şehri Barcelona’da ağırladık.

26 şubat Cuma günü,İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından kalkan uçağımız, yaklaşık 3 saat yolculuktan sonra Barcelona uluslararası havalimanına indi.Havaalanında  pasaport kontrollerinden sonra bizleri bekleyen otobüsümüz ile önce kısa bir şehir turu yaptık.Barcelona’ nın simgesi olan Sagrada Famlia Katedrali,Calatrava kulesi,Mila ev yapıları,ve kısa bir şehir turundan sonra otele giriş yaptık.

Turun 2. gününde Barcelona şehrine 160 km mesafede olan Girona ve ünlü ressam Salvotore Dali’nin de müzesinin olduğu Figureras  şehrine hareket ettik.şehre vardıktan sonra,öncelikle Eskişehir meydanına gittik.Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı Girona şehrinin daracık sokaklarını gezerken Musevilerin o dönemki yaşamından kesitleri,ünlü Jewish meydanı el call ve antik Arap-Osmanlı kültüründen gelen hamam örneğini gördük.

Daha sonra sürralist  ressam  Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali müzesini gezdik.Dali’nin önemli eserlerinin yer aldığı farklı bölümlerden oluşan müzeye hem çok hayran kaldık,hem de çok şaşırdık.

Bazen ilham perisi, bazen modeli olan eşi Gala’nın izlerini taşıyan resimler ve heykeller sayesinde müzenin her köşesinde Dali’nin tutkulu aşkını hissedebiliyorsunuz.

Önemli eserleri Belleğin Azmi-Eriyen saatler,müzenin en ilgi çekici parçası durumunda.

Turun 3. Gününde serbest zamanda Barcelona şehrini keşfe çıkıyoruz.havanında güzel olmasını fırsat bilen gruptaki arkadaşlarla,Marina,Liman,önemli caddeleri,sokakları,restoranları cafeleri ve eğlence merkezlerini dolaşıyoruz,akşam Barcelona-Sevilla maçı için saat 19.00 de otelde buluştuk.kısa bir otobüs yolculuğu sonrası,ünlü Neo Camp stadındayız.hava soğuk ama maç hareketli.Bizim en çok merak ettiğimiz milli futbolcumuz Arda ilk 11 de başlıyor.ilk golü Sevilla atıyor,ancak Barça kısa sürede, Messi ile beraberliği yakalıyor,daha sonra Pigue galibiyet golünü atarak katalan devinin maçı galibiyet ile bitirmesini sağlıyor.Arda da oyunda kaldığı sürede başarılı bir maç çıkarıyor.

Son gün kahvaltıdan sonra,İstanbul a dönüş için otelden ayrılıyoruz.Otobüs ile havalimanına doğru eğlenceli bir yolculuk yaptık.Yönetim kurulu başkanımız Hakan Ersöz  otobüste katılan misafirlere teşekkür ettiler.Sorunsuz bir yolculuk sonrası artık İstanbul’dayız.Bir sonraki seyahatte buluşmak dileği ile katılan herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 Bir telefon kadar yakınınızdayız...

Aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz...

Nur Yapı Grup444 9 687
Nur Yapı Grup